2017

1

Dnia 16 marca 2017 roku w murach budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, znajdującym się na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, odbył się finał VI edycji Konkursu Liga Młodych Logistyków.

Spośród 179 drużyn z 93 szkół z całej Polski, które brały udział w etapie eliminacji, do finału dostało się 12 drużyn z 11 szkół. Jury składało się z pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego – Katedry Logistyki Ekonomicznej i Katedry Transportu oraz z absolwentów uczelni, członków Naukowego Koła Logistyki „Dialog”.

2

Oficjalna część Konkursu rozpoczęła się uroczystym otwarciem w auli budynku CNTI. Po przedstawieniu wszystkich drużyn oraz składu Jury, głos zabrał Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. UE dr hab. Robert Tomanek. Kolejną osobą, która powiedziała uczestnikom kilka słów otuchy była prof. dr hab. Danuta Kisperska-Moroń, Kierownik Katedry Logistyki Ekonomicznej, a potem wystąpili panowie Mateusz Targosz i Szymon Brzeziński – reprezentanci partnera głównego Konkursu – MS Logistics.

Następnie, po krótkiej przerwie na poczęstunek, Uczestnicy przystąpili do konkursowych zmagań ‑  rozwiązywali test wiedzy z zakresu logistyki, składający się z 20 pytań oraz opracowywali w formie prezentacji propozycję rozwiązania zadania case study z tematyki „Wyzwań koncepcyjnych związanych z logistyką młodego przedsiębiorcy”, które z kolei przygotował dla NKL „Dialog” dr Piotr Hanus.

3

W tym samym czasie dr Piotr Hanus oraz mgr Magdalena Michalik wygłosili wystąpienie dla opiekunów na temat „Logistyka przyszłości i kompetencje kadry logistycznej”.

Kolejnym etapem, po godzinnej przerwie obiadowej, było przedstawienie wspomnianych wcześniej prezentacji oraz odpowiedź na pytania zadawane przez Jury.

Na zakończenie wszyscy obecni ponownie zgromadzili się w auli, Jury otrzymało w ramach podziękowania pamiątkowe upominki , a wyniki ogłosił opiekun Naukowego Koła Logistyki „Dialog”, dr Krzysztof Niestrój.

4

Laureatami VI edycji Konkursu zostały drużyny z następujących szkół:

– Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni w składzie Natalia Zaleńska, Karolina Brzegowa, Marcin Ból;
– Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdrój w składzie Kamil Kolski, Kamil Chromik, Artur Owczarzy;
– Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 w Poznaniu w składzie Jakub Śliwa, Piotr Wrona, Patryk Nowicki.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, uczestnicy, opiekunowie, organizatorzy oraz jurorzy zostali poproszeni na środek do pamiątkowego zdjęcia, a następnie, zaopatrzyli się w prowiant na drogę w bufecie.

5

Specjalne podziękowania dla:

– prof. UE dra hab. Roberta Tomanka

– prof. dr hab. Danuty Kisperskiej-Moroń

– prof. UE dra hab. Janusza Figury

– dra Krzysztofa Niestroja

– dra Sebastiana Twaroga

– dra Marcina Komańda

– dr Teresy Gądek-Hawlena

– dra Piotra Hanusa

– mgr Magdaleny Michalik

– mgra Grzegorza Krawczyka

– mgr Katarzyny Cyra

– mgra Damiana Popek

– inż. Jakuba Knauera

– MS Logistics

– Queris

– Skawa

– JAS FBG

– Aspekt

– Poczta Polska

– Śląski Klaster Lotniczy

– Instytutu Naukowo-Wydawniczego „SPATIUM”

– Czasopisma „Autobusy – Technika, Eksploatacja, Systemy Transportowe”

– Portalu „Logistyka.net.pl”

– Czasopisma „Eurologistics”

– Portalu „Log4.pl”

– Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego S.A. (PWE)

– Portalu „Pracuj w Logistyce pl”

– Portalu „Elektroniczny Magazyn Informacji Logistycznej”

– Czasopisma „Polska Gazeta Transportowa”

– Portalu „etransport.pl”

 

PARTNER GŁÓWNY

ms

MS Logistics – dynamicznie rozwijająca się firma z branży spedycyjnej. Początek działalności to rok 2011 pod szyldem MS Logistics Partner Silesia, w 2015 r. przekształcono firmę w MS Logistics sp. z o.o.  Oferowane usługi to kompleksowa organizacja procesu transportowego dla klientów z różnych gałęzi gospodarki, zarówno krajowego jak i międzynarodowego oraz ubezpieczenia.

PARTNERZY

queris_4

Queris – firma specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania  dla branży przemysłowej. Oferuje wysokiej jakości rozwiązania z zakresu informatyki przemysłowej, programowania, automatyki, integracji i administracji systemów, jak i innych obszarów związanych z nowoczesnymi technologiami.

 

Skawa

Skawa – firma zajmujące się produkcją wysokiej jakości wyrobów, wytwarzanych z najlepszych, naturalnych, niemodyfikowanych genetycznie surowców. Wśród najbardziej znanych, od wielu lat identyfikujących Spółkę na rynku wyrobów, są wafelki oblewane czekoladą w kształcie trójkąta o nazwie Elitesse. Nagradzana za swoje wyroby licznymi nagrodami i wyróżnieniami m.in. godłem THE BEST IN POLAND.

 

jas_fbg

JAS FBGspółka akcyjna JAS-FBG to jedna z nielicznych firm w branży TSL z wyłącznie polskim kapitałem. Rozpoczynała swoją działalność jako agencja celna, uzupełniając w miarę upływu czasu swoją ofertę o usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne. Spółka działa od 1991 roku. Dzisiaj JAS-FBG S.A. to operator logistyczny, zapewniający kompleksową obsługę logistyczną, obejmującą usługi transportu i spedycji drogowej, kolejowej, morskiej i lotniczej oraz dystrybucję przesyłek drobnicowych na terenie Europy.

 

LOGO-ASPEKT-KONFERENCJA

Aspekt – firma Aspekt Sp. z o. o. posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży kodu kreskowego. Jako integrator rozwiązań automatycznej identyfikacji i automatyki oferują usługi projektowania i implementacji systemów logistycznych, produkcyjnych i handlowych.

 

logotyp_pp1

Poczta Polska – firma o 458-letniej tradycji, największy operator na rodzimym rynku – sieć Poczty Polskiej obejmuje ponad 7200 placówek, filii i agencji pocztowych, świadczących usługi Klientom indywidualnym i biznesowym.

 

Śląski-Klaster-Lotniczy-300x167

Śląski Klaster Lotniczy – Lider Śląskiego Klastra Lotniczego – Federacja Firm Lotniczych – powstała w sposób naturalny, jako efekt rzeczywistej i konkretnej współpracy 15 firm prywatnych, które w wyniku transformacji ustrojowej zostały założone w regionie Bielska-Białej. Celem utworzenia Śląskiego Klastra Lotniczego jest wzrost innowacyjności oraz wzmocnienie powiązań kooperacyjnych jego członków, co w konsekwencji doprowadzi do wzrostu konkurencyjności wszystkich firm biorących udział w projekcie.

 

PATRONI MEDIALNI

autobusy net

Autobusy – Technika, Eksploatacja, Systemy Transportowe – Instytut Naukowo-Wydawniczy „SPATIUM” jest wydawcą czasopisma Autobusy – Technika, Eksploatacja, Systemy Transportowe. Instytut specjalizuje się także w wydawaniu książek z zakresu nauk technicznych, ekonomicznych, pedagogicznych, humanistycznych i medycznych. Instytut prowadzi również działalność konsultingową z zakresu oceny finansowej i ekonomicznej projektów inwestycyjnych, w tym współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.

 

logistyka.net.pl

Logistyka.net.pl największym portalem branżowym w polskim Internecie. Jego głównym atutem jest bogata baza wiedzy merytorycznej, w której można znaleźć zarówno prace teoretyczne, jak i opracowania praktyczne, case study i przykłady najlepszych wdrożeń logistycznych w kraju i za granicą. Portal logistyka.net.pl jest odwiedzany ponad 100.000 razy miesięcznie przez około 40.000 użytkowników.

 

eurologistics_800

Eurologisticsdziała na rynku wydawniczym od 2000 roku działając w obszarze biznesowym, konferencyjnym i szkoleniowym. Misją Eurologistics jest dostarczenie praktycznej wiedzy i upowszechnienie dobrych praktyk związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw oraz informowanie o trendach i innowacyjnych rozwiązaniach w branży TSL. Eurologistics jest wydawcą m.in. takich tytułów branżowych jak Logistyka Produkcji czy Eurologistics oraz serwisów internetowych log24.pl, eurologistics.pl.

 

indeks

Log4.pl – interaktywny portal wymiany informacji z obszaru usług gospodarki magazynowej i logistyki wewnętrznej, miejsce, gdzie branżowi dostawcy prezentują swoje oferty, a specjaliści dzielą się profesjonalna wiedzą.

pwe_c

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne S.A. (PWE) – specjalizuje się w wydawaniu podręczników akademickich i specjalistycznych publikacji z dziedziny ekonomii, zarządzania, finansów, rachunkowości, bankowości, marketingu, logistyki, statystyki i metod ilościowych, geografii, a także turystyki i gastronomii.

 

LOGO_PRACUJWLOGISTYCE.PL

Pracuj w Logistyce plPortal Pracujwlogistyce.pl jest narzędziem do zamieszczania i wyszukiwania ogłoszeń o wolnych miejscach pracy, jest to również gazeta internetowa, dostarczająca bieżącej informacji dotyczącej wydarzeń i rozwoju rynku usług oraz pracy w branży TSL.

 

1443445513.1712

EMIL – elektroniczny magazyn informacji logistycznej, dostępny bez ograniczeń w wersji elektronicznej, wykorzystując nowoczesne narzędzia przekazuje, z pierwszej ręki – wiedzę i informację o rynku i jego uczestnikach. Informacja w dobie zaawansowanych technologii powinna przepływać szybko i docierać do odbiorcy, bez ograniczeń. EMIL, to otwarte pismo dla wszystkich, którzy związani są z szeroko rozumianą branżą logistyczną i gospodarki magazynowej.

 

polskagazetatransportowa

Polska Gazeta Transportowa – Tygodnik logistyczny informujący o najważniejszych wydarzeniach i problemach logistyki, spedycji i transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, morskiego i śródlądowego. Szeroka prezentacja opinii i poglądów, wywiady z menedżerami i animatorami logistyki, a także osobami współdecydującymi o rozwoju branży TSL zapewnia „Polskiej Gazecie Transportowej” profesjonalny i opiniotwórczy charakter.

 

etransport_logo

etransport.pl – portal internetowy, dostarczający najważniejszych informacji z branży TSL. Na stronie możemy znaleźć również forum, galerie zdjęć użytkowników, a także informacje dotyczące zakazu ruchu ciężarówek w Europie w różnych terminach.