2008

3.06. Wielki sukces NKL Dialog!!!
Miło nam zakomunikować, ze reprezentacja NKL Dialog w składzie Ewa Góra, Sebastian Twaróg, Anna Zieleźny zajęła 2. miejsce w konkursie „Praktyka dla logistyka” organizowanym przez firmę DHL. Gratulujemy!

1.06. Zweryfikowano listę członków
Zapraszamy do zapoznania się z nową listą członków w zakładce Członkowie.

20.05. CEMEX- budujemy przyszłość!
Współpraca między NKL Dialog a firmą Cemex, rozpoczęta tuż przed wiślańską konferencją, znalazła swój kolejny wyraz w wizycie przedstawicieli firmy na Naszej Uczelni.
Potentat branży budowlanej przedstawił studentom AE, a także przybyłym gościom ze szkół średnich swoją wizję działania, a także skuteczne przykłady jej wdrożenia. Wielkość firmy i rozmach podejmowanych przedsięwzięć wskazują, ze podjęty kierunek działania firmy jest słuszny. Spotkanie zakończyła analiza studium przypadku.

6.05. GEFCO odwiedza Akademię Ekonomiczną
W ramach wspólnego przedsięwzięcia NKL Dialog i Akademickiego Centrum Kariery Naszą Uczelnię odwiedzili przedstawiciele jednego z wiodących operatorów logistycznych- firmy GEFCO.  Spotkanie obejmowało analizę case-study, prezentację dokonań firmy na rynku, a także przedstawienie szans jakie w ramach różnych programów stażowych daje ta renomowana firma. Całemu spotkaniu towarzyszył bardzo aktywny udział studentów AE przejawiający się m.in. w burzliwej dyskusji z przedstawicielami firmy.

25.04. NASI NAJLEPSI!!!!!
Miło Nam zakomunikować, że nasi wysłannicy na konferencję „Rozwój i funkcjonowanie przedsiębiorstw transportowych, spedycyjnych oraz logistycznych w zmieniających się warunkach rynkowych” Grzegorz Bigda i Krzysztof Mroczkowski otrzymali nagrodę za najciekawszą prezentację. Gratulujemy!!!

23.04. WYBORY

W dniu 23.04. przeprowadzono wybory nowych władz NKL Dialog. Nowym przewodniczącym Koła została Ewa Góra, która zastąpiła na tym stanowisku Marcina Zarzeckiego. Zmiana nastąpiła również na stanowisku wiceprzewodniczącego ds. organizacyjnych- tę funkcję obejmie Jakub Piskor, zastępując Jakuba Ochudło.  Nowością jest jednak nowy, sekcyjny sposób zarządzania poszczególnymi dziedzinami działalności. Ustępującym członkom zarządu dziękujemy za aktywność i siły włożone w rozwój Koła, a także życzymy powodzenia na dalszej drodze życiowej i zawodowej.

20.04. VII Forum Młodej Logistyki oczami dziennikarzy
Warszawska konferencja jak zawsze skupiła uwagę środowiska logistycznego. Tym razem obsada była nie tylko krajowa. O przebiegu konferencji, przybyłych gościach i atmosferze logistycznego święta możecie przeczytać w artykule przygotowanym przez dziennikarzy portalu SPELOG.

18.04. Logistex 2008
W dniach 15-17.04 NKL Dialog uczestniczyło jako wystawca i prelegent w kolejnej edycji Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu „Logistex”. Impreza odbyła się w centrum targowym Expo Silesia w Sosnowcu. Była to dobra okazja do nawiązania kontaktów z firmami logistycznymi, a także dostawcami niezbędnej infrastruktury logistycznej. W ramach imprez towarzyszących Ewa Góra i Anna Zieleźny przedstawiły referat „Funkcjonowanie przedsiębiorstw w klastrach”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem widowni. Niebawem szerzej o targach w specjalnym artykule

6.04. „…ale wszystko bez logistyki to nic”
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Konferencji Naukowej „Logistyka wokół Nas”, której organizatorem było Koło Naukowe AE LOGIC przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Autorami artykułu są Dominika Musiał i Michał Bielecki.

28.03 Sukces NKL Dialog!!!!!
Miło nam zakomunikować, że grupa członków NKL Dialog w składzie Jakub Piskor, Sebastian Twaróg, Dariusz Zarębski i Marcin Zarzecki zajęła drugie miejsce w przeprowadzonej w ramach III Międzynarodowego Forum Młodych Logistyków w Poznaniu Analizie Studium Przypadku. Serdecznie gratulujemy!

Specjalne podziękowania dla Ewy Góry i pozostałych naszych członków współuczestniczących w tej Konferencji.

28.03. Konferencje, spotkania…
Na początku marca grupa członków NKL Dialog wzięła udział w zorganizowanej przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu pod hasłem „Logistyka wokół nas”. Organizatorzy starali się tam nakreślić alternatywny obraz logistyki, stosowanej nie tylko w sytuacjach typowych, ale także w sytuacjach ekstremalnych, takich jak np. wyprawy w dzikie zakątki globu.

W dniach 27-28.03 organizatorem spotkania logistyków w ramach „Dni Transportu” była tym razem grupa członków KN TILOG działającego przy Politechnice Krakowskiej- więcej wiadomości niebawem

14.03. Nowy odcień Działalności…
W ramach programu stopniowego porządkowania treści serwisu oraz jego postępujacej przebudowy zapraszamy do odwiedzenia odświeżonego działu poświeconego działalności KL Dialog. Rosnąca aktywność Koła wymagała zastosowania innej formy prezentacji danych, a także innego ich usystematyzowania. W najbliższych dniach planowany jest kolejny etap przebudowy serwisu.

28.02. Powracamy na serwer Akademii Ekonomicznej
Witryna NKL Dialog po okresie banicji związanej z problemami technicznymi  wraca na serwer AE. Od dziś pod starym adresem www.nkl.ae.katowice.pl znajdziecie wszystkie najaktualniejsze informacje o Kole, a także o imprezach konferencyjnych w całej Polsce. Wierzymy, że dzięki tej zmianie nasza strona będzie jeszcze chętniej odwiedzana przez młodą logistyczną społeczność. Zmiana ta umożliwia także podjęcie prac nad nowym designem witryny.

Za okazaną pomoc techniczną dziękujemy Panu Piotrowi Bieniasowi.

Dotychczasowa strona NKL rezydująca na serwerze republika.pl ulega likwidacji.

27.02. 1000. wizyta w naszym serwisie
Już ponad 1000 osób zajrzało na stronę internetową NKL Dialog. Zważywszy na problemy techniczne i organizacyjne,  słabą znajomość adresu strony, a także nieco przestarzałą formę prezentacji wynik ten należy uznać za sukces. Od pierwszego dnia działania (tj. 31 maja 2006) na stronie pojawiły się 24 notki (nie licząc artykułów wspomnieniowych) oraz  zostało udostępnionych 15 przydatnych plików. Cieszy też zaufanie i zainteresowanie z jakim spotkała się inicjatywa uruchomienia kalendarza konferencji i rosnące zaufanie co do treści zamieszczanych w serwisie. Wiele działów wymaga jeszcze dopracowania, tak jak i sam design strony, nadal nierozwiązania pozostaje sprawa powrotu serwisu na serwer Akademii Ekonomicznej jednak wierzymy, że te problemy zostaną niebawem rozwiązane z korzyścią dla użytkowników.

21.02. Napisali o nas
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w najnowszym numerze czasopisma „Logistyka a Jakość” (nr 1/2008) ukazał się artykuł o Naszej konferencji pt.”Potencjał logistyczny regionów gospodarczych” w Wiśle. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

20.02. NKL Dialog wkracza w nowy semestr
Semestr letni będzie również dla NKL Dialog okresem wzmożonej aktywności. Wraz z grupą nowych członków pragniemy jako Koło nadal aktywnie włączać się w życie młodej logistycznej społeczności, nadal utrzymywać dobre kontakty z praktykami i teoretykami z tej dziedziny wiedzy. W nowym semestrze spotkania Koła staną się cyklicznymi (środa godz. 10 sala 428D). Poza tym planujemy podjąć w tym semestrze szereg nowych działań w zakresie pozyskania nowych firm do współpracy a także zwiększenia aktywności naukowej i badawczej w ramach wystąpień konferencyjnych.

26.01. Dział Ogłoszenia po przebudowie
Dział Ogłoszenia uzyskał nową formułę. Od dziś postaramy się prowadzić go jako kalendarz konferencji, zaś pozostałe ważne komunikaty będą zamieszczane w dziale Aktualności- wierzymy, ze ta forma prezentacji przypadnie Wam, Drodzy użytkownicy do gustu.

2.01. Raport z działalności NKL Dialog
Minęło kolejne półrocze działania Naukowego Koła Logistyki- półrocze pełne bardzo aktywnej pracy. O tym jakie podjęliśmy działania, z jakim skutkiem w okresie od czerwca do grudnia 2007 możecie Państwo przeczytać w raporcie autorstwa Ewy Góry.

1.01. Zmiany w zarządzie NKL Dialog
W związku z wyjazdem zagranicznym z funkcji wiceprzewodniczącej ds. kontaktów zewnętrznych zostaje tymczasowo odwołana Ewa Staszewska. W okresie jej nieobecności za tą dziedzinę działalności Koła będzie odpowiedzialny Sebastian Twaróg. Nowemu członkowi zarządu życzymy wielu sukcesów i dużo wytrwałości w podejmowanych działaniach.

1.01. Witamy w Nowym Roku!
Nowy rok- nowe wyzwania- tak po krótce można by scharakteryzować działania jakie NKL Dialog będzie podejmować w rozpoczynającym się 2008 roku.Nadrzędny cel, który zawarty jest w naszej misji, zamierzamy realizować poprzez szereg celów operacyjnych, dotyczących m.in.: doprowadzenia do ustabilizowania się kadry NKL, utrzymania przyjaznych kontaktów z firmami i organizacjami współpracującymi, przebudowy serwisu internetowego (co być może uda się już w tym miesiącu) oraz organizacji spotkań młodych logistyków.  W nowy rok wchodzimy z nadzieja, ze większość z zaplanowanych zadań uda się zrealizować.