III edycja 2018

ull

III edycja ogólnopolskiej konferencji Uniwersytecka Liga Logistyków już za nami!

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 10-12.05.2018. Tematem przewodnim konferencji były „ekologiczne rozwiązania z zakresu logistyki”. W konferencji organizowanej przez nasze Naukowe Koło Logistyki DIALOG wzięli udział studenci z całej Polski. Dzięki ciężkiej pracy koordynatora, wszystkich członków Koła oraz partnerów udało się kontynuować jeden z projektów Dialogu.

W ciągu trzech dni konferencji udało się uczestnikom zintegrować oraz dowiedzieć czegoś o sobie. Pierwszego dnia konferencji przedstawiciele uczelni oraz kół naukowych opowiedzieli o swoich działalnościach i podejmowanych przedsięwzięciach.

dav

Pozwoliło to na zmniejszenie stresu przed najważniejszą częścią konferencji – wystąpieniami konkursowymi, które odbyły się po przerwie obiadowej.

W tym roku wysłuchaliśmy czterech wystąpień zespołów:

Imię i nazwisko Uczelnia Koło naukowe
Magdalena Tuora i Krzysztof Koper Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach SKNT – Studenckie Koło Naukowe Transportu
Wojciech Szymiec Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Koło Naukowe ITLOGIS
Anna Zduń i Aleksandra Wesołowska Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Naukowe Koło Logistyki DIALOG
Karolina Wądołowska i

Daniel Tochwin

Politechnika Białostocka Studenckie Koło Naukowe Logistyki „LogiSQUAD”

Studenckie Koło Naukowe Analizy Danych w Biznesie

W swoich prezentacjach uczestnicy przybliżyli nam problemy związane z biopaliwami i ciężarówkami wodorowymi. Dokonali porównania transportu morskiego i kolejowego pod kątem ekologii. Przedstawili także zelektryfikowany transport ludzi i ładunków w mieście.

W jury konkursu zasiedli dr Piotr Hanus oraz absolwentka naszego Koła mgr Katarzyna Cyra.

Po wszystkich prezentacjach jury zaczęło obrady i jeszcze pierwszego dnia uczestnicy naszej konferencji dowiedzieli się o zwycięzcach. Miejsca na podium zostały zajęte w następującej kolejności:

  1. miejsce – Magdalena Tuora i Krzysztof Koper
  2. miejsce – Karolina Wądołowska i Daniel Tochwin
  3. miejsce – ex aequo: Wojciech Szymiec oraz Anna Zduń i Aleksandra Wesołowska

Każdy finalista konkursu otrzymał 3 punkty ECTS oraz w zależności od zajętego miejsca Złoty, Srebrny lub Brązowy Dyplom Rektora.

Pierwszy dzień konferencji zakończył się imprezą integracyjną w klubie Spiż.

Drugiego dnia uczestnicy konferencji zostali zaproszeni na wyjazd studyjny do centrum dystrybucyjnego Jeronimo Martins w Rudzie Śląskiej.

3

Zobaczyli tam w praktyce jak wyglądają procesy w takim centrum oraz mieli okazję zadać pytania na najbardziej nurtujące ich kwestie.

2

Po powrocie do Katowic uczestnicy mieli czas na przygotowanie się do drugiej imprezy, która odbyła się w klubie Grennpoint.

5

Trzeci dzień rozpoczął się warsztatem na temat negocjacji. Został on przeprowadzony przez mgr. Jakuba Kola, opiekuna Koła HRD, które działa na naszej Uczelni. Drugi warsztat tego dnia został przeprowadzony przez przedstawicieli firmy Fiege: Igora Talarczyka, ambasadora i stażystę w firmie oraz Piotra Ładę – Specjalistę ds. Procesów Magazynowych w Fiege. Warsztat dotyczył ekologicznych rozwiązań u operatora logistycznego w Fiege.

Na zakończenie konferencji zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

2

Już dziś zapraszamy Was serdecznie na kolejną edycję naszej konferencji. Do zobaczenia za rok!