Tyskie Browary Książęce

Jedną z atrakcji, którą dla Was przygotowaliśmy na czas Konferencji, jest wizyta w  Muzeum Tyskich Browarach Książęcych. Jest to miejsce szczególne dla historii Śląska, ponieważ to właśnie tu, od 1629 roku,  warzy się najlepsze polskie piwa, co czyni ten browar jednym z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych w Polsce.

Tyskie Browary Książęce należą do Kompanii Piwowarskiej, która kontroluje ponad 35% rynku browarniczego w Polsce. Kompania Piwowarska jest właścicielem marek: Tyskie, Lech, Żubr, Dębowe, Wojak, Redds, Gingers, Grolsch, Pilsner Urquell, Książęce oraz Kozel.

Obecnie Tyskie Browary Książęce dzielą się na dwie części: muzeum oraz nowoczesne centrum rozlewu i dystrybucji piwa, znajdujące się po obu stronach ulicy Mikołowskiej.

Historyczna część produkcyjna znajduje się pod opieką konserwatora zabytków oraz została przekształcona w 2004 roku w Tyskie Browarium, które od 2006 roku należy do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W tej części browaru będziecie mieli okazję zapoznać się z  historycznymi butelkami piwa, z narzędziami bednarskimi, historycznymi dokumentami, fotografiami oraz obejrzeć kolekcje kufli, kapsli i beczek.

Drugą część stanowi centrum rozlewu i dystrybucji piwa. To właśnie tutaj zachodzą wszystkie najważniejsze procesy logistyczne, które nas, jako studentów logistyki, najbardziej  interesują (oczywiście poza degustacją). Ale tego, jak takie procesy wyglądają, dowiecie się już podczas Konferencji.

Serdecznie zapraszamy!

img_tychy_07

Źródło: http://www.kp.pl/theme/blank/img/tours/tychy/img_tychy_07.jpg