Partnerzy

firm_2812_7f9562_big

JAS-FBG S.A. rozpoczął swoją działalność w 1991 roku jako agencja celna. Z biegiem czasu firma powiększała swoją ofertę o usługi transportowe, spedycyjne oraz logistyczne. JAS-FBG S.A. jest jedną z nielicznych firm na rynku TSL z wyłącznie polskim kapitałem.

JAS-FBG S.A. oferuje usługi z zakresu transportu i spedycji drogowej, morskiej, kolejowej i lotniczej oraz zajmuje się dystrybujcją przesyłek drobnicowych na terenie Europy.

Firma posiada ponad 60 000 m2 powierzchni magazynowych, zlokalizowanych w okolicach miast takich jak Warszawa, Łódź, Gdańsk, Wrocław, Poznań czy Katowice. Na sieć agencji celnych Firmy składa się ponad 70 placówek rozlokowanych w całej Polsce, co w połączeniu z siecią terminali logistyczno-spedycyjnych daje ponad 100 punktów obsługi logistycznej. Flota JAS-FBG S.A. obejmuje około 200 ciągników, których wyposażenie umożliwia ciągłe monitorowanie trasy przejazdu jak i stanu realizacji zlecenia.

Firma funkcjonuje również w Niemczech (JAS-FBG GmbH) i na Węgrzech (JAS-FBG kft.) oraz jest członkiem FIATA oraz PISiL.


Skawa

Historia wyrobów cukierniczych w Wadowicach sięga wczesnych lat XX wieku. W 1909 roku, dzięki staraniom Pana Jana Niewidowskiego uruchomiono zakład produkujący opłatki. Był to pierwszy tego typu zakład na tym terenie, prowadzący działalność cukierniczą na tak dużą skalę. W latach 60-tych XX wieku, fabrykę opłatków połączony z innymi prywatnymi przedsiębiorstawmi cukierniczymi w jedno, duże przedsiębiorstwo. Dało to początek dzisiejszym Zakładom Przemysłu Cukierniczego SKAWA S.A.

W 1992 roku, zakłady ponownie stały się samodzielnym przedsiębiorstwem, natomiast w 1997 roku Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA zostały przekształcone w spółkę aukcyjną, której głównym akcjonariuszem została spółka Agros Holding S.A. W 2002 roku inwestorem strategicznym został Skawa-BIS Sp. z o.o.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA S.A. oferują wyroby wytwarzane z naturalnych, niemodyfikowanych genetycznie, surowców. Charakterystycznym wyrobem Spółki są wafelki oblewane czekoladą w kształcie trójkąta o nazwie Elitesse.

Firma zajmuje się produkcją wyrobów cukierniczych takich jak: wafle nieoblewane, inne wafle oblewane czekoladą, wafle w masie czekoladowej, pierniki nadziewane w czekoladzie, w glazurze, w masie czekoladowej, herbatniki czy draże, a wszystko to w wielu smakach i wielu formach podania. Skawa S.A. prowadzi sprzedaż na runku krajowym jak i zagranicznym.


17012433_1408681985868880_1771641966_n

AUTOBUSY – Technika, Eksploatacja, Systemy Transportowe jest miesięcznikiem, który jest dostępny na naszym rynku od początku 2000 roku. Czasopismo zajmuje się tematyką transportu zbiorowego. Miesięcznik podzielono na wiele bloków tematycznych, a każdy z nich zawiera informację z zakresu systemów transportowych oraz transportu miejskiego i regionalnego. Szczególną uwagę poświęca się systemom bezpieczeństwa, komforcie podróży dla pasażerów i pracy kierowców, niezawodności, jakości wykonania, możliwości zastosowania paliw alternatywnych oraz systemom wspomagającym organizację i zarządzanie transportem.

Redakcja czasopisma jest członkiem jury BUS & COACH OF THE YEAR, które wybiera laureatów prestiżowych nagród INTERNATIONAL COACH OF THE YEAR oraz INTERNATIONAL BUS OF THE YEAR.

Czasopismo AUTOBUSY – Technika, Eksploatacja, Systemy Transportowe znajduje się na liście czasopism punktowanych, ogłaszanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Śląski-Klaster-Lotniczy-300x167

Śląski Klaster Lotniczy – Lider Śląskiego Klastra Lotniczego – Federacja Firm Lotniczych – powstała w sposób naturalny, jako efekt rzeczywistej i konkretnej współpracy 15 firm prywatnych, które w wyniku transformacji ustrojowej zostały założone w regionie Bielska-Białej. Celem utworzenia Śląskiego Klastra Lotniczego jest wzrost innowacyjności oraz wzmocnienie powiązań kooperacyjnych jego członków, co w konsekwencji doprowadzi do wzrostu konkurencyjności wszystkich firm biorących udział w projekcie.


aspekt

Firma Aspekt Sp. z o. o. posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży kodu kreskowego. Jako integrator rozwiązań automatycznej identyfikacji i automatyki oferują usługi projektowania i implementacji systemów logistycznych, produkcyjnych i handlowych


17821111_1458780467525698_710756620_n

„Stara Pączkarnia” funkcjonuje na rynku od 1989 roku, a swoje smakołyki w Katowicach oferuje klientom od grudnia minionego roku. Mimo stosunkowo krótkiego czasu funkcjonowania w stolicy Śląska, zyskała już wielu fanów dla swoich produktów.

Co więcej, wybór łakoci jest tak duży, że nawet najbardziej wybredny wielbiciel pączków znajdzie coś dla siebie! Aż 41 różnych rodzajów pączków w menu sprawia, że „Stara Pączkarnia” jest pączkarnią jedyną w swoim rodzaju! Pączki są wypiekane zgodnie z procedurą opracowaną w latach 80-tych, według której są nadziewane świeżymi owocami, a nie marmoladą czy dżemem. Cały proces przygotowywania oraz pieczenia pączków można obserwować przez okno w witrynie sklepu, przez którą również dokonuje się zakupu.

„Stara Pączkarnia” to sieć, która oferuje swoje produkty nie tylko w Katowicach, ale i w Gliwicach, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

Po więcej informacji zapraszamy na fanpage na portalu Facebook.


17968853_1467208293349582_918189924_o

Queris – firma specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla branży przemysłowej. Oferuje wysokiej jakości rozwiązania z zakresu informatyki przemysłowej, programowania, automatyki, integracji i administracji systemów, jak i innych obszarów związanych z nowoczesnymi technologiami.


ms

MS Logistics – dynamicznie rozwijająca się firma z branży spedycyjnej. Początek działalności to rok 2011 pod szyldem MS Logistics Partner Silesia, w 2015 r. przekształcono firmę w MS Logistics sp. z o.o.  Oferowane usługi to kompleksowa organizacja procesu transportowego dla klientów z różnych gałęzi gospodarki, zarówno krajowego jak i międzynarodowego oraz ubezpieczenia.


luca2

LUCA to międzynarodowa grupa konstruktorów i programistów, których celem jest optymalizacja procesów logistycznych pod względem organizacyjnym i technologicznym przynosząca wymierne efekty gospodarcze.