Partner strategiczny – ESA Logistika

esa

ESA logistyka jest jedną z czołowych firm logistycznych, reprezentowaną w czterech krajach Europy Środkowej – Czechach, Słowacji, Węgrzech i Polsce. Od momentu założenia firmy transportowo-spedycyjnej „ESA” w Czechach w 1992 roku, firma stopniowo umacniała swoją pozycję na rynku oraz poszerzała zasięg działalności, co przyczyniło się do założenia „ESA Słowacja” już w 1994 r. W 2007 roku japoński koncern Hitachi Transport System wykupił 51% udziałów firmy ESA, tym samym stając się głównym udziałowcem. Dobre prosperowanie firmy jak i dbałość o ciągły rozwój pozwoliło na założenie kolejnych oddziałów przedsiębiorstwa w Polsce w Gliwicach (2009) oraz w Budapeszcie na Węgrzech (2011).

Jako nowoczesna i odpowiedzialna firma, ESA za priorytet uznaje dbanie o środowisko. Dzięki czemu, udało jej się spełnić warunki wymagane do uzyskania certyfikatu ISO 14001. Ponadto, zdefiniowała własne zasady i cele środowiskowe, które opierają się na trzech głównych filarach:

  • zapobieganie zmianom klimatycznym
  • zasoby odnawialne
  • ochrona ekosystemu

Kolejną rzeczą, czyniącą ESA firmą przyjazną dla środowiska, jest system 3PL GREEN, oparty na rozwiązaniu Third-Party Logistics.

Dzięki przyjętym zasadom pracy oraz polityki środowiskowej, ESA zachowuje równowagę pomiędzy sprawnym funkcjonowaniem w branży logistycznej oraz ochroną środowiska.

Celem 3PL GREEN jest świadczenie kompleksowych usług logistycznych, które w maksymalnym stopniu biorą pod uwagę środowisko naturalne. Na system GREEN 3PL składa się min.:

  • zabezpieczenie materiałowego przepływu towarów od dostawców
  • przepływ informacji związany z przepływem materiałów
  • optymalizacja kompleksowego łańcucha dostaw przez jednego partnera
  • partnerskie relacje z jednym dostawcą usług logistycznych

Główną zaletą usług 3PL GREEN jest możliwość pełnego skoncentrowania się na kluczowych procesach produkcyjnych lub handlowych, podczas gdy firma ESA zajmie się wszystkimi działaniami związanymi z logistyką oraz jej optymalizacją.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową firmy ESA dostępnej pod adresem:

http://www.esa-logistics.pl/