Relacja z konferencji „Lean w Logistyce”

W dniach 19-20 Maja 2016 r. NKL Dialog po raz kolejny wysłało swoich reprezentantów do Łodzi, gdzie Studenckie Koło Naukowe Logistyki i Innowacji LOGIN Uniwersytetu Łódzkiego ugościło Ich na IV Konferencji Naukowej „Lean w logistyce”.

Studenci uczestniczący w konkursie referatów zaprezentowali nam koncepcję Lean Management (Szczupłe Zarządzanie) wykorzystywaną w procesach produkcyjnych, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo produktu, w centrach logistycznych, a także zastosowanie metod Lean w usługach gastronomicznych oraz ochronie zdrowia. Reprezentujący nas Maciej Dudek oraz Izabela Preś, autorzy referatu pt.: „Rozwiązania Lean Management w placówkach ochrony zdrowia na świecie, case study: wdrożenie metod Lean Management w szpitalu Regionalne Centrum Nefrologii w Szczecinku”, zajęli pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy referat. Pierwszego dnia konferencji nie zabrakło także prezentacji firm, takich jak: Raben, Sonoco i Emtor, których przedstawiciele podzielili się ze studentami swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.

W drugim dniu konferencji uczestnicy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli FM Logistics oraz Rohlig Suus. Pozwoliły one na lepsze zrozumienie procesów zachodzących w firmach wykorzystujących metodologię Lean Management.

Dziękujemy SKNLiI LOGIN za ugoszczenie „Dialogu” na konferencji ciekawej zarówno pod względem dydaktycznym jak i rozrywkowym i mamy nadzieję zobaczyć się za rok.