Wyjazd do Berlina

W dniach 7-11 marca 13 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w tym Julia Senkała z Naukowego Koła Logistyki Dialog, brali udział w Project Week Berlin organizowanym na uniwersytecie Berlin School of Economics and Law.  Jest to wydarzenie organizowane przez tą szkołę kolejny rok z rzędu we współpracy z uczelniami partnerskimi z Belgii i Polski.

Projekt przyjął formę konkursu. Jego celem było zdobycie praktycznej wiedzy z zarządzania projektami w firmie ze szczególnym naciskiem  na problematykę wdrażania systemów poprawy jakości .

Najpierw studenci wzięli udział w wykładach prowadzonych przez pracowników niemieckiej uczelni a następnie  podzieleni na międzynarodowe grupy, stawiali hipotezy o możliwych przyczynach pogarszającej się jakości usług  przedsiębiorstwa transportowego, a następnie szukali możliwych rozwiązań najważniejszych z nich. W kolejnej części projektu  próbowano określić koszty tych rozwiązań  oraz przewidzieć  finansowe skutki wdrożenia zaproponowanych usprawnień dla przedsiębiorstwa.

Prace poszczególnych grup obserwowało jury złożone z pracowników uczelni niemieckiej, polskiej i belgijskiej, które ostatecznie wybrało cztery najlepsze drużyny, które w finale zaprezentowały swoje rozwiązania.

Na podium stanęli studenci naszej uczelni. Pierwsze miejsce ex aequo zdobył zespół, którego członkami byli Sylwia Chrapek oraz Kamil Świątkowski, studenci 3 roku Finansów i Rachunkowości.

Praca nad rozwiązaniem problemu była bardzo intensywna, na szczęście nie zabrakło też czasu na zwiedzanie berlińskich zabytków i smakowanie tradycyjnych niemieckich potraw przy jednoczesnej  integracji z pozostałymi grupami.

W organizację Project Week Berlin zaangażowani byli wykładowcy – dr Monika Wieczorek-Kosmala,dr Joanna Błach oraz dziekan dr Anna Kuzior.