Relacja z Student Maritime Conference

W dniach 25-27 kwietnia 2016 roku 12 członków Naukowego Koła „Dialog” wzięło udział w konferencji Student Maritime Conference 2016 zorganizowanej przez „Translog” Koło Naukowe Transportu i Logistyki .

Była to 8. edycja tej konferencji, a tegoroczny temat przewodni dotyczył ekologii i zrównoważonego rozwoju transportu w sektorze TSL. Podczas pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję wysłuchać 8 referatów, w tym jednego zaprezentowanego przez naszych dwóch kolegów z koła – Marka Kozienia i Andrzeja Hanusika, którzy zajęli III miejsce. Tematem ich pracy była „Rola Smart Mobility w koncepcji inteligentnych miast europejskich”. Podczas pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję również wysłuchać prezentacji firmy DAMCO, która jest częścią globalnego koncernu A.P. Moller – Maersk Group. Przedstawiona została także praca urzędu celnego, którą zaprezentował Zastępca Naczelnika Urzędu Celnego w Gdyni. Pan Dawid Wordin, który prowadzi fanpage „Biznes Spedycji Morskiej” opowiedział o zderzeniu z rzeczywistością po studiach oraz o tym, co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na rynku po studiach. Na zakończenie została przedstawiona prezentacja Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej sp. z o. o.

Następnie uczestnicy udali się na odprawę, gdzie czekali na statek Stena Line, który dla wielu osób był główną atrakcją konferencji. Wieczorem odbyła się impreza integracyjna, oczywiście już na pokładzie statku. Drugiego dnia uczestnicy po dopłynięciu do Szwecji, udali się na całodniowe zwiedzanie Karlskrony. Wieczorem po powrocie na statek, odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, a po kolacji odbyła się druga impreza integracyjna. Po powrocie do Polski, do portu w Gdyni, uczestnicy zakończyli swoją przygodę z konferencją Student Maritime Conference 2016.