Warsztat z ESA Logistika

W dniu 10 maja 2016r. odbyły się warsztaty „Project Cargo- obsługa logistyczna projektów inwestycyjnych”. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele firmy ESA Logistika: Karolina Gorzelak oraz Damian Popek.

Na wstępie studenci zostali zapoznani z profilem działalności firmy ESA Logistika, jej związkiem z globalnym japońskim liderem w transporcie i logistyce- Hitachi Transport System Ltd. , obszarem oraz zakresem ich działań, a także podstawowymi informacjami dotyczącymi np. zatrudnienia w w/w jednostkach.

W dalszej części, uczestnikom warsztatu zostały przedstawione przykładowe sektory inwestycji infrastrukturalnych na terenie działania firmy ESA Logistika tzn. na rynku środkowoeuropejskim. Wśród nich można wymienić energetykę konwencjonalną, jądrową, gazową, wiatrową, budownictwo drogowe czy produkcję przemysłu ciężkiego. Działania związane z inwestycjami w tych wszystkich obszarach wymagają zaangażowania specjalistycznych przedsiębiorstw logistycznych. Naprzeciw wymaganiom inwestorów wychodzi ESA Logistika i jej innowacyjny Project Cargo.

W kilku słowach Project Cargo można określić jako kompleksową usługę logistyczną dostaw inwestycyjnych zawierającą w swoim zakresie usługi zarządcze, doradcze oraz wykonawcze związane z przemieszczaniem ładunków nietypowych, ciężkich i ponadgabarytowych. ESA Logistika zaprezentowała przebieg tego typu usługi na przykładzie zlecenia, które sama obsługiwała, a był to transport elementów niezbędnych do budowy bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice.

W taki oto sposób Naukowe Koło Logistyki Dialog umożliwia studentom poznawanie tajników logistyki w sposób wykraczający poza standardowe, akademickie wykłady. Dzięki spotkaniom
z praktykami biznesu uczestnicy warsztatów mogą dowiedzieć się, jak w rzeczywistości wygląda praca w sektorze TSL, jakie wyzwania stawia ta branża, jakie technologie są stosowane i wiele, wiele innych zagadnień, które warto poznać mając w perspektywie związanie się z logistyką w przyszłości.