VII Student Maritime Conference

W dniach 22-24 marca odbyła się VII Student Maritime Conference organizowana przez Koło Naukowe Transportu i Logistyki Akademii Morskiej w Gdyni. Na konferencji nie mogło zabraknąć dialogowego akcentu. W tym roku tematem przewodnim konferencji była „Telematyka – przyszłość logistyki i transportu?”.

Pierwszego dnia konferencji, członkowie naszego koła uczestniczyli w prezentacjach referatów. Izabela Preś oraz Magdalena Sarnik miały zaszczyt zaprezentować swój referat na temat inteligentnych systemów transportowych. W trakcie pierwszego dnia, uczestnicy mieli możliwość dzielenia się przemyśleniami oraz doświadczeniami podczas przerw kawowych. Po ogłoszeniu wyników i obiedzie, członkowie konferencji, udali się na terminal promowy, skąd wieczornym rejsem udali się do Karlskrony. Na promie odbyła się impreza integracyjna dla uczestników. Drugi dzień konferencji upłynął na zwiedzaniu Karlskrony. Członkowie Koła mieli możliwość zobaczyć między innymi najstarszą część miasta Björkholmen, Kościół Admiralicji, rynek z pomnikiem założyciela miasta – Karola XI, czy twierdzę  Drottningsskär. Po miło spędzonym dniu odbyło się oficjalne zakończenie konferencji, a uczestnicy odpłynęli do Gdyni.