Konferencja „Logistyka wokół nas”

26-28 marca przedstawicielki naszego Koła wzięły udział w Konferencji „Logistyka wokół nas 2015”. Wydarzenie to zorganizowało Studenckie Koło Naukowe AElogic Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tematem przewodnim były systemy informatyczne i ich zastosowanie w logistyce. Swoje bardzo ciekawe prezentacje przedstawili reprezentanci kadry naukowej tej oto uczelni oraz przedstawiciele różnych instytucji i firm, takich jak np. DB Schenker i PSI. Następnie odbył się studencki konkurs referatów.
Drugi dzień konferencji poświęcony był praktycznym aspektom logistyki. Mieliśmy możliwość obserwacji pracy na linii produkcyjnej firmy GlaxoSmithKline oraz Nivea. Całe wydarzenie zakończyło się turniejem bowlingowym, w którym konkurowali ze sobą wszyscy przedstawiciele Kół.