Wykład z WIM BOSMAN

W środę 12 listopada odbył się wykład otwarty przedstawiciela renomowanej firmy WIM BOSMAN, należącej do grupy Mainfreight będącej operatorem logistycznym świadczącym usługi na całym świecie. Tematem wykładu był „Transport drobnicowy do Rumunii”.
Przedstawiciel WIM BOSMAN rozpoczął wykład od przybliżenia uczestnikom charakterystyki firmy. Następnie zwrócił uwagę na szereg pojęć związanych z logistyką takich jak: FCL, LCC, ULD, FLT, TIR, double-deck, Eco-Liner. A także wymiary wykorzystywanych w transporcie środków transportu, przy okazji rozwiązując wraz ze studentami zadania dotyczące objętości ładunków i wagi przeliczeniowej. Wszystko to miało na celu pokazanie jak ważne jest zagospodarowanie przestrzeni podczas przewozu drobnicowego.

Kolejną częścią wykładu było przybliżenie specyfiki transportu drobnicowego do Rumunii oraz różnic w porównaniu z organizacją transportu do krajów Europy Zachodniej. Dzięki czemu studenci mogli poznać praktyczne informacje, niezbędne w pracy dobrego logistyka. W trakcie wykładu słuchacze mieli także możliwość zadawania pytań.

Na koniec przedstawiciel firmy zaprosił do aplikacji na praktyki/staże w oddziale w Katowicach oraz opowiedział o możliwych ścieżkach rozwoju kariery.