Drugi warsztat z TESCO

9 lutego, reprezentantki firmy Tesco przeprowadziły kolejne już spotkanie z cyklu „Akademia dla młodych”. Celem cyklu jest rozwój umiejętności studentów m.in. w zakresie współpracy, kreatywności oraz wyznaczania sobie celów i ich realizowania.
Warsztat rozpoczął się od zadania testującego innowacyjność oraz kreatywność grupy. Na przykładzie prostego obiektu- spinacza, musieliśmy wykreować dla niego nowe zastosowania, następnie wybrać jedno z nich i zaprojektować dla niego metodę produkcji wraz z marketingiem.
W następnej części spotkania pokazano studentom modele służące badaniu źródeł problemów i niepowodzeń w trakcie wykonywanych codziennych zadań oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Dotyczyły one skutecznego planowania działań oraz porządkowania celów zarówno w krótkim jak i w długim okresie. Zachęciło to uczestników do szukania rozwiązań w życiu zawodowym jak i prywatnym.