Akademia Tesco

11 grudnia dzięki zaproszeniu NKL Dialog przybyła na Uniwersytet Ekonomiczny firma Tesco, której przedstawicielki poprowadziły pierwsze spotkanie z cyklu ,, Akademia dla młodych’’. Jest to nowa inicjatywa firmy Tesco, której celem jest rozwój takich umiejętności wśród studentów jak: współpraca, budowanie własnego wizerunku, osiąganie celów, budowanie wytrwałości, kreatywne myślenie i realizacja własnych pomysłów.

Pierwszy warsztat odnosił się do zdolności współpracy młodego człowieka z innymi pracownikami w firmie. Przybliżono nam jak ważne są umiejętności rozumienia innych w zespole, który chce osiągnąć wspólny sukces. W dobrym zespole liczy się nie tylko słuchanie innych, ale przyjazne nastawienie, szacunek, zrozumienie. W drugiej części poznaliśmy typy osobowości, a także wskazania i przeciwwskazania w pracy z każdym z typów osobowości lub przewodzeniu im.
Wykonaliśmy również symulację prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej, która była niezwykle pożyteczna i wartościowa.
Na koniec każdy z uczestników otrzymał certyfikaty ze szkolenia o kompetencjach transferowanych. Czas szkolenia pozwolił nam poszerzyć swoje horyzonty. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Tesco i Panią prowadzącym warsztaty za to świetne doświadczenie, czekamy na koleje szkolenia z cyklu ‘’Akademia dla młodych’’.