Dziękujemy za wspólny czas!

DSC_1772Jubileusz 20-lecia Naszego Koła oraz inauguracja Klubu Absolwentów Logistyki i Transportu odbyły się w dniu 11.05.2019. Nasze spotkanie zaczęło się od powitania gości oraz wystąpień byłych przewodniczących koła, opiekuna NKL dr Krzysztofai Niestroja oraz specjalnego  gościa dr hab., prof. UE Danuty Kisperskiej-Moroń. Następnym punktem programy był panel dyskusyjny, o tematyce„ Wyzwania, rozwiązania i trendy w logistyce”. Panel prowadził Jakub Knauer, członek i założyciel KALiT. Pod czas dyskusji zostały podjęte tematy robotyzacji, kobotyzacji oraz automatyzacji procesów.

Podczas networkingu studenci oraz absolwenci mieli możliwość nawiązania kontaktu oraz prowadzenia dalszej dyskucji. Dobrą atmosferę jeszcze bardziej polepszyły słodycze i kawa.

Już bardziej zintegrowani między sobą goście przystąpili do drugiego panelu dyskusyjnego, na temat „Praca logistyka, kariera i rynek pracy”.  Absolwenci uczelni starali się nabliżyć studentów do rzeczywistości pracy w branży oraz omawiali najważniejsze umiejętności niezbędne u dobrego logistyka. Jeśli zaistnieje potrzeba wyprowadzania najkrótszego i najbardziej wartościowego wniosku z danej dyskucji, to zdecydowanie będzie hasło „ Praca logistyka jest stresująca, wymagająca, ale warta jest tego, żeby ją podjąć”.

Po ciekawych, ale męczących dyskusjach nastąpił czas na lunch, podczas którego uczestnicy mieli możliwość dalszej integracji i wspominania studenckich przygód.

Po lunchu nadszedł czas na dyskusję w mniejszych grupach między studentami a absolwentami. W celu jak najwyższego stopnia integracji przez goście losowali  karty, które symbolizowały 3 grupy  dyskusyjne. Moderatorami w takich grupach byli: mgr Andrzej Hanusik, Jakub Knauer oraz Kacper Caniboł.  Mała liczba osób gwarantowała możliwość wypowiedzenia się wszystkim osobom, nawet tym najbardziej nieśmiałym. Z mocnego zaangażowania wszystich słuchaczy i aktywności uczestników można wywnioskować to, że tematy  dla dyskusji były dopasowane do oczekiwań oraz potrzeb całej grupy docelowej.

Po krótkim podsumowaniu odbyło się zakończenie wydarzenia oraz poczęstunek tortami z emblemami NKL”Dialog” i KALiT. Wydarzenie okazało się sukcesem, dziękujemy wszystkim partnerom wydarzenia za wsparcie. Bez niego realizacja wydarzenia na tak wysokim poziomie byłaby niemożliwa. Do zobaczenia za 5 lat!

DSC_1902