Eliminacje LML za nami!

W tym roku już 8 stycznia odbyły się eliminacje do organizowanego przez nas co roku konkursu „Liga Młodych Logistyków”. Z roku na rok konkurs cieszy się rosnącą popularnością, w tym roku do konkursu zgłosiło się aż 75 trzyosobowych zespołów z 45 różnych szkół. W konkursie mieliśmy zaszczyt gościć szkoły z województw: małopolskiego, opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz oczywiście, z województwa śląskiego.
W etapie eliminacji, tak jak w zeszłym roku, uczniowie w zespołach rozwiązywali arkusz z trzema zadaniami obliczeniowymi o różnym stopniu trudności. Zadania dotyczyły: wyboru opłacalności środka transportu, oszacowania opłacalności utworzenia nowego magazynu czy metod planowania w logistyce.
W tym roku w zmienionej formule do finału przejdzie 8 zespołów z najlepszymi wynikami. Finał odbędzie się 19 marca w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Podczas finału 24 uczestników zmierzy się z testem oraz case study – studium przypadku. Na najlepszych czekają wartościowe nagrody.
Wyniki I etapu zostaną ogłoszone 19 stycznia na stronie NKL Dialog oraz fanpage’u na Facebooku. Szkoły zostaną również poinformowane mailowo. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymają zaświadczenie uczestniczenia w konkursie.