Dialog na konferencji „Logistyka wobec współczesnych wyzwań”

W dniach 18-19 maja 2017 r. czworo członków Naukowego Koła Logistyki „Dialog”, a konkretnie – Anna Woźnica, Andrzej Hanusik, Maciej Dudek i Adrian Michalski uczestniczyło w V edycji Konferencji Naukowej organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Logistyki i Innowacji LOGIN. W tym roku tematem Konferencji była „Logistyka wobec współczesnych wyzwań”.

Po przybyciu na miejsce uczestnicy Konferencji wysłuchali pięciu referatów konkursowych przedstawionych przez studentów z całej Polski. Najlepszymi okazały się ex aequo referaty „Centra dystrybucji i sortownie przyszłości – przykład zastosowania robotyki w logistyce” oraz „ Big Data innowacją w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw” autorstwa odpowiednio Joanny Litewskiej z Studenckiego Koła Naukowego Logistyki AElogic przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Magdaleny Nowik ze Studenckiego Koła Naukowego Logistyki „LogPoint” przy Uniwersytecie Opolskim. Pomiędzy referatami miały miejsce wystąpienia firm partnerskich Konferencji.

3

W trakcie pierwszego dnia Konferencji na Uniwersytecie Łódzkim odbywały się dni otwarte, które umożliwiły skorzystanie uczestnikom Konferencji z dodatkowych atrakcji, takich jak gra w piłkarzyki, zawody w strojach sumo, fotobudka, czy wata cukrowa.

1 2

Po nocnej imprezie integracyjnej, następnego dnia do wyboru były warsztaty z firmami FM Logistic i  Leroy Merlin oraz wycieczki do zakładów General Electric i B/S/H.

4