Archiwa kategorii: Wycieczka

Wizyta w magazynie Neuca

31 kwietnia bieżącego roku nasze Koło zorganizowało wycieczkę do nowoczesnego magazynu grupy Neuca, będącej liderem w hurtowej dystrybucji farmaceutyków. Magazyn, mieszczący się na terenie Katowic, w dużej części jest obiektem zautomatyzowanym. Kilkunastu członków Koła miało okazję zobaczyć poszczególne jego strefy – od przyjęcia poprzez składowanie oraz kompletację, która również przebiega w sposób zautomatyzowany, pozwalając na znacznie bardziej kompleksową, szybszą, a co za tym idzie, bardziej satysfakcjonującą dla klienta obsługę zgodnie z jego zamówieniami. Magazyn farmaceutyczny różni się od innych chociażby tym, że posiada specjalne pomieszczenia, w których przechowywane są leki wymagające np. specjalnych warunków. Wizyta w Neuca była dla członków Koła nowym i ciekawym doświadczeniem, które na pewno zaowocuje w przyszłości!

Wyjazd do Berlina

W dniach 7-11 marca 13 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w tym Julia Senkała z Naukowego Koła Logistyki Dialog, brali udział w Project Week Berlin organizowanym na uniwersytecie Berlin School of Economics and Law.  Jest to wydarzenie organizowane przez tą szkołę kolejny rok z rzędu we współpracy z uczelniami partnerskimi z Belgii i Polski.

Projekt przyjął formę konkursu. Jego celem było zdobycie praktycznej wiedzy z zarządzania projektami w firmie ze szczególnym naciskiem  na problematykę wdrażania systemów poprawy jakości .

Najpierw studenci wzięli udział w wykładach prowadzonych przez pracowników niemieckiej uczelni a następnie  podzieleni na międzynarodowe grupy, stawiali hipotezy o możliwych przyczynach pogarszającej się jakości usług  przedsiębiorstwa transportowego, a następnie szukali możliwych rozwiązań najważniejszych z nich. W kolejnej części projektu  próbowano określić koszty tych rozwiązań  oraz przewidzieć  finansowe skutki wdrożenia zaproponowanych usprawnień dla przedsiębiorstwa.

Prace poszczególnych grup obserwowało jury złożone z pracowników uczelni niemieckiej, polskiej i belgijskiej, które ostatecznie wybrało cztery najlepsze drużyny, które w finale zaprezentowały swoje rozwiązania.

Na podium stanęli studenci naszej uczelni. Pierwsze miejsce ex aequo zdobył zespół, którego członkami byli Sylwia Chrapek oraz Kamil Świątkowski, studenci 3 roku Finansów i Rachunkowości.

Praca nad rozwiązaniem problemu była bardzo intensywna, na szczęście nie zabrakło też czasu na zwiedzanie berlińskich zabytków i smakowanie tradycyjnych niemieckich potraw przy jednoczesnej  integracji z pozostałymi grupami.

W organizację Project Week Berlin zaangażowani byli wykładowcy – dr Monika Wieczorek-Kosmala,dr Joanna Błach oraz dziekan dr Anna Kuzior.

 

Wycieczka Szkoły Podstawowej

Kolejna grupa naszych młodszych koleżanek i kolegów na Uniwersytecie Ekonomicznym !
15 maja odbyła się już ostatnia z planowanych w tym semestrze wycieczek uczniów szkół podstawowych na naszą uczelnię. Tak jak przy każdej z nich, nie zabrakło tam również członków naszego Koła, którzy pomagali organizatorom w oprowadzaniu grup.
Dodatkowo nasze dwie przedstawicielki miały możliwość zaprezentowania gościom, czym jest logistyka, co ciekawego robimy w naszym Kole i dlaczego warto do nas dołączyć. Każdy z uczestników dostał na zakończenie prezentacji słodką niespodziankę.
Wycieczki te bardzo podobają się uczniom i możemy już zdradzić, że na kolejny rok akademicki mamy już kilka kolejnych zainteresowanych szkół, które chciałyby zwiedzić Uniwersytet 11136756_839377676155124_1152090707356246659_n