Archiwa kategorii: Konferencje

III Uniwersytecka Liga Logistyków

Kolejna edycja Uniwersyteckiej Ligi Logistyków nadchodzi wielkimi krokami!

III edycja ogólnopolskiej konferencji logistycznej odbędzie się w dniach 10 – 12.05.2018 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Konferencja będzie poświęcona ekologicznym rozwiązaniom w logistyce.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu rejestrując się wypełniając formularz.

Zapraszamy także do śledzenia naszych stron:

Do zobaczenia w Katowicach!

ULL3 maj

Relacja z konferencji „Lean w Logistyce”

W dniach 19-20 Maja 2016 r. NKL Dialog po raz kolejny wysłało swoich reprezentantów do Łodzi, gdzie Studenckie Koło Naukowe Logistyki i Innowacji LOGIN Uniwersytetu Łódzkiego ugościło Ich na IV Konferencji Naukowej „Lean w logistyce”.

Studenci uczestniczący w konkursie referatów zaprezentowali nam koncepcję Lean Management (Szczupłe Zarządzanie) wykorzystywaną w procesach produkcyjnych, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo produktu, w centrach logistycznych, a także zastosowanie metod Lean w usługach gastronomicznych oraz ochronie zdrowia. Reprezentujący nas Maciej Dudek oraz Izabela Preś, autorzy referatu pt.: „Rozwiązania Lean Management w placówkach ochrony zdrowia na świecie, case study: wdrożenie metod Lean Management w szpitalu Regionalne Centrum Nefrologii w Szczecinku”, zajęli pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy referat. Pierwszego dnia konferencji nie zabrakło także prezentacji firm, takich jak: Raben, Sonoco i Emtor, których przedstawiciele podzielili się ze studentami swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.

W drugim dniu konferencji uczestnicy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli FM Logistics oraz Rohlig Suus. Pozwoliły one na lepsze zrozumienie procesów zachodzących w firmach wykorzystujących metodologię Lean Management.

Dziękujemy SKNLiI LOGIN za ugoszczenie „Dialogu” na konferencji ciekawej zarówno pod względem dydaktycznym jak i rozrywkowym i mamy nadzieję zobaczyć się za rok.

Wyróżnienie na konferencji „Lean w logistyce”

Bardzo miło nam poinformować, że praca członków naszego Koła- Macieja Dudka oraz Izy Preś pt. „Rozwiązania Lean Management w placówkach ochrony zdrowia na świecie; case study: wdrożenie metod Lean Management w szpitalu Regionalne Centrum Nefrologii w Szczecinku” zdobyła główne wyróżnienie na konferencji „Lean w logistyce” organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Logistyki i Innowacji LOGIN z Łodzi !

Serdecznie gratulujemy!

Relacja z Student Maritime Conference

W dniach 25-27 kwietnia 2016 roku 12 członków Naukowego Koła „Dialog” wzięło udział w konferencji Student Maritime Conference 2016 zorganizowanej przez „Translog” Koło Naukowe Transportu i Logistyki .

Była to 8. edycja tej konferencji, a tegoroczny temat przewodni dotyczył ekologii i zrównoważonego rozwoju transportu w sektorze TSL. Podczas pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję wysłuchać 8 referatów, w tym jednego zaprezentowanego przez naszych dwóch kolegów z koła – Marka Kozienia i Andrzeja Hanusika, którzy zajęli III miejsce. Tematem ich pracy była „Rola Smart Mobility w koncepcji inteligentnych miast europejskich”. Podczas pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję również wysłuchać prezentacji firmy DAMCO, która jest częścią globalnego koncernu A.P. Moller – Maersk Group. Przedstawiona została także praca urzędu celnego, którą zaprezentował Zastępca Naczelnika Urzędu Celnego w Gdyni. Pan Dawid Wordin, który prowadzi fanpage „Biznes Spedycji Morskiej” opowiedział o zderzeniu z rzeczywistością po studiach oraz o tym, co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na rynku po studiach. Na zakończenie została przedstawiona prezentacja Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej sp. z o. o.

Następnie uczestnicy udali się na odprawę, gdzie czekali na statek Stena Line, który dla wielu osób był główną atrakcją konferencji. Wieczorem odbyła się impreza integracyjna, oczywiście już na pokładzie statku. Drugiego dnia uczestnicy po dopłynięciu do Szwecji, udali się na całodniowe zwiedzanie Karlskrony. Wieczorem po powrocie na statek, odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, a po kolacji odbyła się druga impreza integracyjna. Po powrocie do Polski, do portu w Gdyni, uczestnicy zakończyli swoją przygodę z konferencją Student Maritime Conference 2016.