Wszystkie wpisy, których autorem jest Anna Woźnica

Zmiany w NKL Dialog

Koniec roku się zbliża a u nas dużo zmian. Po pracowitym roku przychodzi czas na odpoczynek. Mamy zaszczyt przedstawić Wam nowy, odchudzony zarząd NKL Dialog w składzie:

  • Julia Senkała – przewodnicząca
  • Dorota Urbańczyk – wiceprzewodnicząca ds. kontaktów zewnętrznych
  • Wiktoria Gałecka – wiceprzewodnicząca ds. organizacyjnych

zarzad

Pożegnaliśmy także poprzedni zarząd w składzie:

  • Aleksandra Breguła – wiceprzewodnicząca ds. kontaktów zewnętrznych
  • Natalia Malik – wiceprzewodnicząca ds. organizacyjnych
  • Anna Woźnica – wiceprzewodnicząca ds. informatycznych
  • Adrian Michalski – wiceprzewodniczący ds. finansowych
  • Martyna Pietrucha – sekretarz

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z naszej działalności w mijającym roku akademickim.

NKL-2017_2018

Sukces Naukowego Koła Logistyki Dialog

Dnia 7 czerwca 2018 roku członkowie Naukowego Koła Logistyki DIALOG brali udział w 42. Studenckiej Konferencji Naukowej odbywającej się w murach Politechniki Częstochowskiej. Konferencja ta, organizowana na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, ma charakter cykliczny.

1

Referaty prezentowane w ramach Studenckiej Konferencji Naukowej obejmują szeroki zakres tematyczny, przez co umożliwiając wymianę poglądów i rozwój wiedzy w różnych dziedzinach. Sprzyjają temu również kontakty osobiste i spotkania koleżeńskie, które owocują pogłębieniem współpracy interdyscyplinarnej. W tym roku na konferencję zgłoszono łącznie prawie 140 referatów. Prace były prezentowane na posiedzeniach  poszczególnych sekcji Konferencji i opublikowane w materiałach konferencyjnych.

2

Zaznaczyć trzeba, że w tegorocznej konferencji referat członków Naukowego Koła Logistyki DIALOG Anny Woźnicy oraz Andrzeja Hanusika zatytułowany „Logistyczne aspekty lotów kosmicznych” zajął III miejsce w konkursie na najlepszy referat w sesji tematycznej „Zarządzanie i inżynieria produkcji”!

IMG_20180607_151809

Konferencja była idealną okazją do poszerzania wiedzy z zakresu różnych dziedzin nauki, prowadzeniu dyskusji akademickich oraz poznawaniu przedstawicieli różnych środowisk naukowych.

Relacja z III Uniwersyteckiej Ligi Logistyków

ull

III edycja ogólnopolskiej konferencji Uniwersytecka Liga Logistyków już za nami!

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 10-12.05.2018. Tematem przewodnim konferencji były „ekologiczne rozwiązania z zakresu logistyki”. W konferencji organizowanej przez nasze Naukowe Koło Logistyki DIALOG wzięli udział studenci z całej Polski. Dzięki ciężkiej pracy koordynatora, wszystkich członków Koła oraz partnerów udało się kontynuować jeden z projektów Dialogu.

W ciągu trzech dni konferencji udało się uczestnikom zintegrować oraz dowiedzieć czegoś o sobie. Pierwszego dnia konferencji przedstawiciele uczelni oraz kół naukowych opowiedzieli o swoich działalnościach i podejmowanych przedsięwzięciach.

dav

Pozwoliło to na zmniejszenie stresu przed najważniejszą częścią konferencji – wystąpieniami konkursowymi, które odbyły się po przerwie obiadowej.

W tym roku wysłuchaliśmy czterech wystąpień zespołów:

Imię i nazwisko Uczelnia Koło naukowe
Magdalena Tuora i Krzysztof Koper Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach SKNT – Studenckie Koło Naukowe Transportu
Wojciech Szymiec Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Koło Naukowe ITLOGIS
Anna Zduń i Aleksandra Wesołowska Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Naukowe Koło Logistyki DIALOG
Karolina Wądołowska i

Daniel Tochwin

Politechnika Białostocka Studenckie Koło Naukowe Logistyki „LogiSQUAD”

Studenckie Koło Naukowe Analizy Danych w Biznesie

W swoich prezentacjach uczestnicy przybliżyli nam problemy związane z biopaliwami i ciężarówkami wodorowymi. Dokonali porównania transportu morskiego i kolejowego pod kątem ekologii. Przedstawili także zelektryfikowany transport ludzi i ładunków w mieście.

W jury konkursu zasiedli dr Piotr Hanus oraz absolwentka naszego Koła mgr Katarzyna Cyra.

Po wszystkich prezentacjach jury zaczęło obrady i jeszcze pierwszego dnia uczestnicy naszej konferencji dowiedzieli się o zwycięzcach. Miejsca na podium zostały zajęte w następującej kolejności:

  1. miejsce – Magdalena Tuora i Krzysztof Koper
  2. miejsce – Karolina Wądołowska i Daniel Tochwin
  3. miejsce – ex aequo: Wojciech Szymiec oraz Anna Zduń i Aleksandra Wesołowska

Każdy finalista konkursu otrzymał 3 punkty ECTS oraz w zależności od zajętego miejsca Złoty, Srebrny lub Brązowy Dyplom Rektora.

Pierwszy dzień konferencji zakończył się imprezą integracyjną w klubie Spiż.

Drugiego dnia uczestnicy konferencji zostali zaproszeni na wyjazd studyjny do centrum dystrybucyjnego Jeronimo Martins w Rudzie Śląskiej.

3

Zobaczyli tam w praktyce jak wyglądają procesy w takim centrum oraz mieli okazję zadać pytania na najbardziej nurtujące ich kwestie.

2

Po powrocie do Katowic uczestnicy mieli czas na przygotowanie się do drugiej imprezy, która odbyła się w klubie Grennpoint.

5

Trzeci dzień rozpoczął się warsztatem na temat negocjacji. Został on przeprowadzony przez mgr. Jakuba Kola, opiekuna Koła HRD, które działa na naszej Uczelni. Drugi warsztat tego dnia został przeprowadzony przez przedstawicieli firmy Fiege: Igora Talarczyka, ambasadora i stażystę w firmie oraz Piotra Ładę – Specjalistę ds. Procesów Magazynowych w Fiege. Warsztat dotyczył ekologicznych rozwiązań u operatora logistycznego w Fiege.

Na zakończenie konferencji zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

2

Już dziś zapraszamy Was serdecznie na kolejną edycję naszej konferencji. Do zobaczenia za rok!

Finaliści III „Uniwersyteckiej Ligi Logistyków”

Jest nam niezmiernie miło poinformować że do finału III edycji ogólnopolskiej konferencji „Uniwersytecka Liga Logistyków” dostały się zespoły:

Imię i nazwisko Uczelnia Koło naukowe
Magdalena Tuora i Krzysztof Koper

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach SKNT- Studenckie Koło Naukowe Transportu

 

Wojciech Szymiec

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Kołowe Naukowe ITLOGIS

 

Anna Zduń i Aleksandra Wesołowska Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Naukowe Koło Logistyki Dialog
Karolina Wądołowska i
 

Daniel Tochwin

Politechnika Białostocka

 

Studenckie Koło Naukowe Logistyki „LogiSQUAD”
Studenckie Koło Naukowe Analizy Danych w Biznesie

Wszystkim gratulujemy i widzimy się 10.05 w Katowicach!

 

 

Warsztaty z ekologistyki dla uczniów SP nr 3 w Żorach

19 marca grupa członków naszego Koła udała się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach, gdzie przeprowadzono warsztaty o tematyce ekologistycznej dla  sześciu klas. Wiedzę w trakcie zajęć przedstawiono w sposób interaktywny, a wszelkie pojęcia związane z procesami transportowymi oraz ekologistyką zostały zilustrowane przykładami.

Ponad setka uczniów klas III wysłuchała prezentacji na temat produkcji telefonów komórkowych oraz dowiedziała się jak bezpiecznie korzystać z urządzeń mobilnych. Następnie dzieci nauczyły się, co należy zrobić z zepsutym telefonem komórkowym oraz do kosza jakiego koloru wyrzuca się opakowania po telefonach. Na warsztatach dzieci poznały także zasady segregacji odpadów. Poprzez sortowanie śmieci wraz z dziećmi prowadzący sprawdzili ich umiejętność segregacji. Ostatnim punktem warsztatów było rozegranie gry planszowej, która testowała wiedzę dzieci na temat zagadnień poruszanych w trakcie prezentacji. Zarówno wygrani oraz pozostałe dzieci zostały poczęstowane słodką przekąską.

Warsztaty uświadomiły dzieciom jak ważne dla środowiska naturalnego jest segregowanie odpadów. Z pewnością także zainteresowały je logistyką. Dzieci uważnie słuchały m. in. o tym, kim jest spedytor. Kto wie, może za kilka lat to oni dołączą do naszego Koła ;)

 

 

eko 2

eko 1

eko 3

 

Relacja z Ligi Młodych Logistyków VII

Jesteśmy już po VII edycji Konkursu Liga Młodych Logistyków! Kilka dni temu, 15 marca 2018 roku w Centrum Nowoczesnych Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się kolejny finał Konkursu. Ten rok był szczególnie ważny pod względem zmian. W porównaniu do poprzednich edycji mocno zmienił się sposób przeprowadzenia finału. W pierwszej jego części zadaniem uczestników było indywidualne rozwiązanie testu wiedzy o logistyce. Następnie w trzyosobowych zespołach przedstawiali oni wcześniej przygotowane prezentacje, których tematem był „Innowacyjny produkt znajdujący zastosowanie w transporcie drogowym w wybranym mieście”. Byli do tego świetnie przygotowani, zaskoczyli nas  przywożąc ze sobą makiety, plakaty i inne atrybuty, które wykorzystywali, by jeszcze lepiej zaprezentować swoje pomysły.

W finale wzięło udział 27 najlepszych uczniów z całej Polski wyłonionych podczas grudniowych eliminacji. Byli to uczniowie następujących szkół  szkół:

  1. Zespół Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie
  3. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
  4. Zespół Szkół Zawodowych Piastów Opolskich w Krapkowicach
  5. Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim
  6. Zespół Szkół w Piotrkowicach Małych
  7. Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach
  8. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce
  9. Technikum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim

Z części teoretycznej wyłoniliśmy dwie osoby, które najlepiej napisały test:

1.Magdalena Burdzik z Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach
2. Kamil Rozbicki z Technikum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim

W klasyfikacji drużynowej czołowe miejsca zdobyli:

1 miejsce –  Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach w składzie: Adriana Chachura, Dawid Krakowski, Mateusz Waleczek

2 miejsce –  Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Krośnie w składzie: Dawid Jarosz, Łukasz Lorenc, Michał Wnęk

3 miejsce – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce w składzie: Bartosz Dziczek, Rafał Damięcki, Robert Ciskowski

Wszystkim  dziękujemy za mile spędzony czas podczas finału VII edycji Konkursu Liga Młodych Logistyków! Dziękujemy Władzom Uczelni za wsparcie podczas organizacji Konkursu, Szanownemu Jury za rzetelne oceny i wyłonienie najlepszych zespołów, opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do Konkursu, partnerom Konkursu za wsparcie materialne i merytoryczne oraz Organizatorom, bez których to wydarzenie nie miałoby miejsca!

Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom Konkursu!

lml 1