Wszystkie wpisy, których autorem jest Andrzej Hanusik

Sukces członków Dialogu na 41. Studenckiej Konferencji Naukowej w Częstochowie

Dnia 1 czerwca 2017 roku członkowie Naukowego Koła Logistyki DIALOG brali udział w 41 Studenckiej Konferencji Nauowej odbywającej się w murach Politechniki Częstochowskiej. Konferencja ta, organizowana na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów ma charakter cykliczny.

lot ptaka

Referaty prezentowane w ramach Studenckiej Konferencji Naukowej obejmują szeroki zakres tematyczny umożliwiający wymianę poglądów i rozwój wiedzy. Sprzyjają temu również kontakty osobiste i spotkania koleżeńskie, które owocują pogłębieniem współpracy interdyscyplinarnej. W tym roku na konferencję zgłoszono łącznie ponad 170 referatów.
Prace były prezentowane na posiedzeniach  poszczególnych sekcji Konferencji i opublikowane w materiałach konferencyjnych.

my

W tegorocznej konferencji referat członków Naukowego Koła Logistyki DIALOG Andrzeja Hanusika oraz Marka Kozienia zatytułowany „Sieć centrów przesiadkowych jako strukturalny integrator systemu transportu miejskiego” zajał II miejsce w konkursie na najlepszy referat w sesji tematycznej „Zarządzanie i inżynieria produkcji”.

my2

Konferencja była idealna okazją do poszerzania wiedzy z zakresu różnych dziedzin nauki, prowadzeniu dyskusji akademickich oraz poznawaniu przedstawicieli różnych środowisk naukowych.

Dialog na konferencji „Logistyka wobec współczesnych wyzwań”

W dniach 18-19 maja 2017 r. czworo członków Naukowego Koła Logistyki „Dialog”, a konkretnie – Anna Woźnica, Andrzej Hanusik, Maciej Dudek i Adrian Michalski uczestniczyło w V edycji Konferencji Naukowej organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Logistyki i Innowacji LOGIN. W tym roku tematem Konferencji była „Logistyka wobec współczesnych wyzwań”.

Po przybyciu na miejsce uczestnicy Konferencji wysłuchali pięciu referatów konkursowych przedstawionych przez studentów z całej Polski. Najlepszymi okazały się ex aequo referaty „Centra dystrybucji i sortownie przyszłości – przykład zastosowania robotyki w logistyce” oraz „ Big Data innowacją w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw” autorstwa odpowiednio Joanny Litewskiej z Studenckiego Koła Naukowego Logistyki AElogic przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Magdaleny Nowik ze Studenckiego Koła Naukowego Logistyki „LogPoint” przy Uniwersytecie Opolskim. Pomiędzy referatami miały miejsce wystąpienia firm partnerskich Konferencji.

3

W trakcie pierwszego dnia Konferencji na Uniwersytecie Łódzkim odbywały się dni otwarte, które umożliwiły skorzystanie uczestnikom Konferencji z dodatkowych atrakcji, takich jak gra w piłkarzyki, zawody w strojach sumo, fotobudka, czy wata cukrowa.

1 2

Po nocnej imprezie integracyjnej, następnego dnia do wyboru były warsztaty z firmami FM Logistic i  Leroy Merlin oraz wycieczki do zakładów General Electric i B/S/H.

4

Relacja – ULL II

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Nie inaczej było w przypadku II edycji Konferencji „Uniwersytecka Liga Logistyków”, której tematem był „rozwój logistyki w branży automotive”.  Odbywająca się w dniach 4-6 maja Konferencja, w której udział brali studenci zarówno z naszej uczelni, jak i z całej Polski, organizowana była przez nasze Naukowe Koło Logistyki DIALOG. Koordynatorami tegorocznej edycji byli członkowie naszej NKL-owskiej ekipy: Tomasz Dulias i Bartosz Banach. Dzięki wsparciu partnerów Konferencji, o których przeczytać można więcej w zakładce „Współpraca”, oraz ciężkiej pracy i zaangażowaniu członków „Dialog-u” w tworzenie tego największego z organizowanych przez nasze Koło wydarzenia, udało się nam powtórzyć zeszłoroczny sukces.

1

Tak jak w zeszłym roku, uczestnicy prezentowali swoje prace pierwszego dnia Konferencji, co zaś poprzedzone było warsztatami otwartymi, na których pojawiło się także wielu studentów z naszej Uczelni. Konferencję uroczyście otworzył Prodziekan ds. Rozwoju prof. zw. dr hab. Wojciech Dyduch, następnie krótkie przemówienie wygłosił prof. zw. dr hab. Inż. Jacek Szołtysek. Warsztat w tym roku poprowadził Pan Aleksander Wyciślik, przedstawiciel firmy Lear, po którym uczestnicy udali się na przerwę obiadową. Zaraz po obiedzie przyszedł czas na prezentację prac przez uczestników. Za ich ocenę odpowiadało Jury, składające się z absolwentów naszego Koła: Jakuba Knauera oraz Katarzyny Cyry, a także przedstawicieli naszej Uczelni: prof. UE dr hab. Janusza Figury, dr Piotra Hanusa oraz dr Krzysztofa Niestroja, który jest opiekunem NKL Dialog. Rywalizacja była zacięta, bo i było, o co walczyć – na 3 pierwsze zespoły czekały Złote, Srebrne oraz Brązowe dyplomy rektora gwarantujące po 3 pkt ECTS dla każdego z członków zwycięskich zespołów, oraz prestiżowy pakiet nagród rzeczowych. Po prezentacji wszystkich prac, uczestnicy zostali zakwaterowani w hostelu Gwarek w Katowicach. Pierwszy dzień Konferencji zakończył się wypadem integracyjnym.

2

Następny dzień przeznaczony był na wyjazdy studyjne. Poczynając od wizyty w fabryce FIATA FCA Poland w Tychach, podczas której uczestnicy poznali w większości zmechanizowany i robiący ogromne wrażenie proces tworzenia samochodów, a kończąc na wycieczce do Muzeum Tyskich Browarów Książęcych również w Tychach. Po powrocie do hostelu, uczestnicy mieli chwilę czasu na regenerację sił, by nabrać sił przed kolejnym wypadem integracyjnym.

3

Trzeci dzień Konferencji rozpoczął się warsztatem pt. „Współczesne zarządzanie projektami”, poprowadzonym przez Pana Piotra Drosdzola. Następny warsztat, poprzedzony przerwą kawową, prowadził Pan Tomasz Pikoń, przedstawiciel firmy LUCA, który zademonstrował działanie systemu HoloLens – każdy biorący udział w Konferencji miał okazję samemu założyć i przetestować ten nowoczesny sprzęt. Po bardzo ciekawych
i wartościowych warsztatach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Zwycięzcami okazały się dwa Białostockie zespoły z Studenckiego Koła Naukowego Analizy Danych w Biznesie oraz zespół z sąsiadującej nam Politechniki Śląskiej z Studenckiego Koła Naukowego Logistyki LogistiCAD. Miejsca na podium zajęli:

 1. Młodzi Logistycy ADaBiz 1 w składzie:
 • Daniel Tochwin
 • Beata Otoka
 • Ewelina Maria Kikolska
 1. Młodzi Logistycy ADaBiz 2 w składzie:
 • Agnieszka Ostrowska
 • Weronika Pełszyńska
 • Diana Dubaniewicz
 1. LogistiCAD w składzie:
 • Angelika Mendakiewicz
 • Dawid Gepfert
 • Szymon Zuch

5

Zwycięzcom nagrody wręczali koordynatorzy oraz opiekun naszego Koła, dr. Krzysztof Niestrój, który chwilę później uroczyście zakończył Konferencję.

Zmotywowani do pracy po kolejnym sukcesie, jakim okazała się II edycja „ULL-a”, już dziś zapraszamy na następną edycję, która na pewno się odbędzie!

Galeria zdjęć z poszczególnych dni:
Dzień pierwszy
Dzień drugi
Dzień trzeci

Do zobaczenia za rok!

NKL na Targach TRANSPORTEX

Dnia 26 kwietnia członkowie NKL DIALOG Anna Woźnica i Andrzej Hanusik uczestniczyli w Targach TRANSPORTEX.

Wizyta na Targach  umożliwiła członkom NKL DIALOG poznanie ofert i osiągnięć firm działających w obszarze transportu i spedycji, pozyskanie nowych kontaktów, a także zdobycie fachowej wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie technologii i usług transportowych.

Tematyka targów TRANSPORTEX obejmowała m.in.:

1.     Logistykę i spedycję
2.     Transport drogowy, kolejowy, morski, lotniczy
3.     Sprzęt i wyposażenie transportu zewnętrznego (samochody ciężarowe, dostawcze, naczepy, opony, akcesoria)
4.     Intermodalny transport towarowy (kontenery, sprzęt przeładunkowy, porty i terminale, przewoźnicy: drogowi, kolejowi, lotniczy, morscy)
5.     Inteligentne Systemy Transportowe (systemy IT, oprogramowanie dla transportu, nawigacja, karty paliwowe, śledzenie i monitorowanie towaru)
6.     Bezpieczeństwo i kontrola w transporcie
7.     Usługi i rozwiązania okołotransportowe: ubezpieczenia, leasing, kancelarie prawne, usługi celne
8.     Instytucje i organizacje branżowe, wydawnictwa specjalistyczne

20170426_115810 20170426_115911 20170426_104817 20170426_103712 20170426_101136

Warsztaty z ekologistyki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Żorach

3 kwietnia, w piękny, wiosenny poranek członkowie naszego Koła udali się do Żor by po raz kolejny przekazać dzieciom z tamtejszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 7 wiedzę na temat ekologistyki.

17836760_1393032717434092_1827731898_o

Po raz pierwszy przeprowadzono warsztaty, także z najmłodszymi – pierwszakami, którzy z jeszcze większym zaangażowaniem, niż ich starsi koledzy „chłonęli” wiedzę o segregacji, recyklingu, produkcji, transporcie. Jak zwykle nasi podopieczni wykazali się ogromną aktywnością i chęcią współpracy, zarówno podczas dyskusji, jak i naszej tradycji – gry planszowej. Na ustach dzieci największą radość wywołały słodkie upominki, na naszych zaś ich zadowolenie i podziękowania.

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i miejmy nadzieję do zobaczenia wkrótce!

17838771_1393027620767935_1946807760_o 17838774_1393030137434350_1898508895_o 17858079_1393032760767421_901049266_n

17887491_1393027487434615_1872326728_o

Warsztaty z ekologistyki dla Szkoły Podstawowej nr 3

Obraz 034

20 marca 2017 roku trzy członkinie NKL Dialog udały się do Żor, aby opowiedzieć dzieciom z tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 3 czym jest Ekologistyka. Rozentuzjazmowane grupy młodych adeptów z zaciekawieniem wysłuchały prezentacji o produkcji czekolady, w której „przemycono” kwestię ochrony środowiska, logistyki, transportu. Nie obyło się bez rozlicznych pytań i odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzące. Uwieńczeniem zajęć, jak i sprawdzeniem wiedzy była gra planszowa, która pozwoliła na weryfikację wiedzy dzieci, a także aktywne spędzenie czasu. Na koniec każdy otrzymał słodki podarunek, a uśmiechy nie schodziły z ust. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach, a przede wszystkim Pani Marzenie Hanus za doskonałą organizację i wsparcie. Oby więcej tak wspaniałych, wspólnych przedsięwzięć i miejmy nadzieję do zobaczenia wkrótce!

Obraz 027  Obraz 025

Obraz 020